Silosy

Silosy

Silosy są naszą specjalnością

TEKA Maszyny Budowlane Spółka z o.o. to znany i ceniony na rynku producent silosów przeznaczonych na potrzeby szerokorozumianego przemysłu betoniarskiego – z naszych rozwiązań korzystają zarówno producenci i dystrybutorzy betonu, jak i sprzedawcy kruszyw.

Naszą specjalnością są stalowe silosy wieżowe do składowania środków wiążących wykorzystywanych do produkcji mieszanek betonowych. Na potrzeby naszych Klientów wykonujemy silosy o pojemności od 40 do 120 ton. Zależnie od specyfikacji zamówienia wykonujemy silosy jednokomorowe i wielokomorowe – głównie tzw. silosy smukłe o dużej wysokości.

Choć na rynku wciąż można spotkać oferty silosów płaskodennych do przechowywania środków wiążących dla przemysłu betoniarskiego, nasza firma specjalizuje się przede wszystkim w produkcji silosów lejowych. Ze względu na swoją funkcjonalność oraz łatwość obsługi – na dnie silosu nie pozostają resztki przechowywanego kruszywa – silosy lejowe są szczególnie chętnie wybierane przez producentów betonu, a także dystrybutorów wszelkiego rodzaju środków wiążących wykorzystywanych do jego produkcji oraz sprzedawców innych kruszyw i materiałów sypkich.

Wszystkie silosy wykonujemy na zamówienie, zgodnie ze specyfikacją techniczną dostarczoną przez zleceniodawcę oraz indywidualnymi wytycznymi wskazanymi w projekcie. W celu złożenia zamówienia i uzyskania wiążącej wyceny prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny z przedstawicielem TEKA Maszyny Budowlane Spółka z o.o. Oferujemy również profesjonalne usługi doradcze w zakresie dostępnych rozwiązań.

Osprzęt do silosa Cementu

  • Podajniki ślimakowe
  • Filtry odpylające
  • Sondy pomiarowe
  • Zawory ciśnieniowe
  • Zawory motylkowe
  • Zawór bezpieczeństwa
  • Aeracja