Wytwórnie

Wytwórnie

Jako doświadczony dystrybutor maszyn i urządzeń dla przemysłu betoniarskiego TEKA Maszyny Budowlane Spółka z o.o. oferuje swoim klientom wysokiej jakości rozwiązania z zakresu produkcji i dystrybucji betonu niemieckiego producenta marki TEKA Maschinenbau GmbH Edenkoben.

W ofercie posiadamy wysokiej jakości rozwiązania stacjonarne i mobilne do wyrobu mieszanek wszystkich gatunków i klas:

  • wytwórnie betonu,
  • węzły betoniarskie.

Wytwórnie betonu TEKA

Asortyment marki TEKA obejmuje wytwórnie betonu z zasobnikami kruszyw w układzie szeregowym, dla których przewidziano zasypywanie za pomocą ładowarek kołowych. Tego typu betoniarnia może zostać wykonana wielowariantowo – zależnie od potrzeb i oczekiwań klienta.

Każda komora silosa szeregowego, w które została wyposażona betoniarnia ma w dwa zamknięcia dozujące, które są poruszane pneumatycznie. Dodatkowo komora przeznaczona do składowania piasku jest wyposażona w dwa wibratory napędzane elektromotorycznie. Kruszywa są dozowane przy pomocy ważącego przenośnika taśmowego. Transport środków wiążących z silosów do wagi następuje przy użyciu przenośnika ślimakowego. Natomiast woda dozowana jest automatycznie przy pomocy wagi wody.

Węzły betoniarskie TEKA

W sprzedaży posiadamy wysokiej jakości węzły betoniarskie TEKA przeznaczone do różnych zastosowań, w których można wszystkie gatunki i klasy mieszanek:

  • stacjonarny węzeł betoniarski przeznaczony do użytku w jednym miejscu,
  • mobilny węzeł betoniarski przeznaczony do produkcji mieszanki betonowej bezpośrednio na placu budowy.

Każdy węzeł betoniarski marki TEKA posiada w wyposażeniu standardowym wagowe urządzenia dozujące składniki niezbędne do produkcji mieszanki, a także instalację elektryczną i pneumatyczną oraz system umożliwiający stały pomiar wilgotności stosowanych kruszyw.

Zależnie od potrzeb klienta węzły betoniarskie mogą być wyposażone w mieszalniki planetarne lub dwuwałowe, a transport kruszywa do mieszalnika może się odbywać przy pomocy skipu lub taśmociągu.

Chętnie odpowiemy na Państwa ewentualne pytania i przygotujemy szczegółową ofertę odpowiadającą Państwa potrzebom.